Ny Hemsida

Föreningen lanserar nu sin nya hemsida. Precis som på föreningens gamla hemsida kommer du här kunna hitta all viktig information du som boende behöver känna till. Saker som stadgar, protokoll, allmäna regler, felanmälnings information etc. Även möjlighet att boka lokalen och tvättstugan.

Nytt är att viktiga meddelanden om aktuella händelser och liknande kommer att postas här på första sidan (Nyheter). Det kan gälla allt ifrån att strömmen behöver stängas av under en tid i en viss port till att meddela när det är dags för nästkommande föreningsmöte.

Föreningens privata facebookgrupp kommer att uppdateras med en länk till varje nytt medelanden som postas här på hemsidan. Det gör att det räcker med att vara uppdaterad på vad som postas i facebookgruppen för att ta del av nyheter och viktiga meddelanden.

Är du med i facebook men ännu inte medlem i föreningens privata grupp kan gå ansöka om medlemskap här.

Hemsidan fungerar lika bra att använda i valfri dator eller mobiltelefon/surfplatta.

Hälsningar Styrelsen.